KIMBO CAFE
AGIOUTANTIS GROUP3
ΗΠΕΙΡΟΣ ΦΟΥΡΝΟΙ
ΚΤΕΟ ΡΕΝΤΗ
Κοινοπραξία Πλοίων Σαρωνικού
Hellenic Seaways
Έντυπο Καλογερόγιαννης
Perfect security
ΒΟΥΤΣΕΛΑΣ ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΕΙΣ
ΕΠΑΘΛΑ ΖΕΥΣ
Vodafone Σκούταρης

Επισκέπτες αυτή τη στιγμή:


Ανακοίνωση

Η Ε.Π.Σ.Πειραιά ενημερώνει (2.5.2017) (02/5/2017 16:16)

Η Ε.Π.Σ.ΠΕΙΡΑΙΑ ενημερώνει για τους αγώνες  Κατάταξης play-out και play-off

 

*Μετά την ολοκλήρωση μια κανονικής  διάρκειας των πρωταθλημάτων Α΄ και Β΄ Κατηγορίας έχουμε:

Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

1ος Όμιλος

Η ΟΔΗΓΗΤΡΙΑ αναδείχθηκε πρωταθλήτρια ομάδα και θα διεκδικήσει την άνοδο στην Γ΄ Εθνική σε αγώνα μπαράζ που θα γνωστοποιηθεί με την πρωταθλήτρια ομάδα του 2ου ομίλου μια Α΄ Κατηγορίας τον Α.Π.Ο.ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ.

Υποβιβάζονται στην Β΄ Κατηγορία o ΠΕΡΑΜΑΙΚΟΣ, ο ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ενώ τα σωματεία ΕΠΟ ΣΑΛΑΜΙΝΟΜΑΧΟΙ, ΝΙΚΗ ΡΕΝΤΗ, Α.Ε. Μ.ΑΕΤΟΥ/ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ και  ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ θα δώσουν αγώνες play-out για τον υποβιβασμό μιας ακόμη ομάδας.

Ωστόσο η Α.Ε. Μ. ΑΕΤΟΥ/ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ και η ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ επειδή ισοβαθμούν σε όλα( 32 βαθμοί και από μια νίκη 1-0, 2-3) θα δώσουν αγώνα κατάταξης για το ποια ομάδα θα πάρει την 11η θέση και ποια την 12η θέση μια βαθμολογίας.

 

2ος Όμιλος

Ο Α.Π.Ο. ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ  αναδείχθηκε πρωταθλήτρια ομάδα και θα διεκδικήσει την άνοδο στην Γ΄ Εθνική σε αγώνα μπαράζ που θα γνωστοποιηθεί με την πρωταθλήτρια ομάδα του 1ου ομίλου μια Α΄ Κατηγορίας την ΟΔΗΓΗΤΡΙΑ.

Υποβιβάζονται στην Β΄ Κατηγορία, η ΑΡΜΕΝΙΚΗ  και ο ΑΟΑΔ ενώ τα σωματεία ¶ΡΗΣ ΑΜΦΙΑΛΗΣ, ΠΑΝΤΖΙΤΖΙΦΙΑΚΟΣ/ΚΑΡΠΑΘΟΣ, Α.Ο.ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ και Α.Ε. ΘΥΕΛΛΑΣ/ΑΧΙΛΛΕΑ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ θα δώσουν αγώνες play-out για τον υποβιβασμό μιας ακόμη ομάδας στην Β΄ Κατηγορία.

 

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

1ος Όμιλος

Η Α.Π.Σ.Ε. ΑΜΦΙΑΛΗ αναδείχθηκε πρωταθλήτρια ομάδα και μαζί με τον ΑΙΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ ανέρχονται στην Α΄Κατηγορία.

Θα ανέλθει ακόμη μια ομάδα μετά από αγώνες  play-off μεταξύ των ομάδων ΘΥΕΛΛΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ, ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ, Α.Ε. ΝΙΚΑΙΑ και μια εκ των Α.Ο.ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ και  ΔΙΑ  ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ που ισοβάθμισαν  στην 6η θέση του 1ου ομίλου( έχουν από 36 βαθμούς και από μια νίκη 1-0, 0-1) και έτσι θα χρειασθεί να δώσουν αγώνα κατάταξης. 

Υποβιβάζεται στην Γ΄ Κατηγορία ο Α.Ο.ΠΕΙΡΑΙΑΣ που μειονεκτεί στην ισοβαθμία με το  ΝΕΟ  ΙΚΟΝΙΟ(1-0, 1-5), ενώ θα υποβιβασθεί ακόμη μια ομάδα μετά από αγώνες play-out μεταξύ των ομάδων ΑΟΚ ΦΑΛΗΡΟΥ, ΝΕΟΙ ΕΥΓΕΝΕΙΑΣ – ΦΙΛΑΘΛΟΙ – ΝΕΟ  ΙΚΟΝΙΟ

 

2ος Όμιλος

Η Α.Ε. ΑΣΤΥΠΑΛΑΙΑ αναδείχθηκε πρωταθλήτρια ομάδα και μαζί με τον ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟ ανέρχονται στην Α΄Κατηγορία.

Θα ανέλθει ακόμη μια ομάδα μετά από αγώνες play-off μεταξύ των ομάδων ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΑΣΤΕΡΙΑ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ –ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦΙΑΣ- ΝΕΟΙ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ.

Από τον 2ο όμιλο δεν υποβιβάζεται καμιά ομάδα απ΄ ευθείας, λόγω του ότι ο όμιλος είχε 13 ομάδες, ενώ ο ΜΙΘΡΙΔΑΤΗΣ, η ΣΠΙΘΑ, η Α.Ε. ΝΕΑΠΟΛΗΣ, ο ΑΣΤΕΡΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ θα δώσουν  αγώνες play-out  για τον υποβιβασμό μιάς ομάδας. Ωστόσο η Α.Ε.ΝΕΑΠΟΛΗΣ και ο ΑΣΤΕΡΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ισοβαθμούν σε όλα στην 10η θέση(από 27 βαθμούς και από μια νίκη 2-1, 1-2) κι έτσι θα δώσουν αγώνα κατάταξης.

 

Aυτό το Σαββατοκύριακο θα διεξαχθούν οι αγώνες κατάταξης Α.Ε. Μ.ΑΕΤΟΥ/ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ - ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ, ΔΙΑΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ - Α.Ο.ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ, Α.Ε. ΝΕΑΠΟΛΗΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ, ενώ θα ξεκινήσουν κανονικά οι αγώνες play-out   του 2ου ομίλου της Α΄ Κατηγορίας  όπου  η ειδική βαθμολογία έχει ως εξής:

 

1. Α.Ε. ΘΥΕΛΛΑ/ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ   βαθμοί: 3

2. Α.Ο.ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ                                    βαθμοί: 2

3. ΠΑΝΤΖΙΤΖΙΦΙΑΚΟΣ                                     βαθμοί: 1

........................................................

4. ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΑΛΗΣ                                        βαθμοί: 0

 

Οι αγώνες play-off του 2ου ομίλου της Β΄ Κατηγορίας, όπου η ειδική βαθμολογία έχει ως εξής:

 

1.ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ                  βαθμοί:    3

...........................................................

2. ΑΣΤΕΡΙΑ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ                      βαθμοί:   2

3. ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦΙΑΣ                           βαθμοί:   1

4. ΝΕΟΙ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ                             βαθμοί:   0

 

Οι αγώνες play-out του 1ου ομίλου της Β΄ Κατηγορίας, όπου η ειδική βαθμολογία έχει ως εξής:

1.ΑΟΚ ΦΑΛΗΡΟΥ                                           βαθμοί:  3

2. ΝΕΟΙ ΕΥΓΕΝΕΙΑΣ                                        βαθμοί:  2

3. ΦΙΛΑΘΛΟΙ                                                   βαθμοί:  1

.......................................

4. ΝΕΟ ΙΚΟΝΙΟ                                                βαθμοί:  0

 

 

 

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

 

*Το πρόγραμμα όλων των αγώνων βάση του κλειδάριθμου της προκήρυξης είναι:

1η αγωνιστική:1Χ3, 2Χ4,

2η αγωνιστική:1Χ2 και 3Χ4

3η αγωνιστική 4Χ1 και 2Χ3

 

*Ο προγραμματισμός των αγώνων play-off, play-out που ξεκινούν αυτό το Σαββατοκύριακο έχει ως εξής:

1η αγωνιστική  ΣΚ 6-7 Μαΐου

2η αγωνιστική  ΣΚ 13-14 Μαΐου

3ηαγωνιστική  ΤΕΤ 17 Μαΐου

 

 

Συμμετοχή στο πρόγραμμα ακαδημιών της ΟΠΑΠ ΑΕ

 

Όπως μας ενημέρωσε η ΟΠΑΠ Α.Ε.  και  φέτος θα  λειτουργήσει το πρόγραμμα ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ στο οποίο μπορούν να συμμετάσχουν  Ακαδημίες ποδοσφαίρου ερασιτεχνικών ομάδων από όλες τις Ενώσεις της χώρες  κατόπιν επιλογής με βάση τις προϋποθέσεις και τα κριτήρια που θέτει ο οργανισμός.

Από την Ε.Π.Σ.ΠΕΙΡΑΙΑ θα επιλεγούν  δύο  Ακαδημίες.

Για τον λόγο αυτό  οι Ακαδημίες ομάδων μας που ενδιαφέρονται να  επιλεγούν στο πρόγραμμα που προσφέρει αρκετά προνόμια (αθλητικό εξοπλισμό κλπ) θα πρέπει να επισκεφθούν την ιστοσελίδα www.sportsacademies.opap.gr , ή μπορούν να ενημερωθούν από την γραμματεία της Ε.Π.Σ.ΠΕΙΡΑΙΑ και να προμηθευθούν το σχετικό ενημερωτικό έντυπο.

 

Από το Γραφείο Τύπου & Δημοσίων Σχέσεων