KIMBO CAFE
ΚΤΕΟ ΡΕΝΤΗ
AGIOUTANTIS GROUP3
ΗΠΕΙΡΟΣ ΦΟΥΡΝΟΙ
Κοινοπραξία Πλοίων Σαρωνικού
HEALTH ASSISTANCE
Hellenic Seaways
Έντυπο Καλογερόγιαννης
ΕΠΑΘΛΑ ΖΕΥΣ
Vodafone Σκούταρης
ΒΟΥΤΣΕΛΑΣ ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΕΙΣ
Perfect security

Επισκέπτες αυτή τη στιγμή:


Ανακοίνωση

Η Ε.Π.Σ.Πειραιά ενημερώνει (5.5.2017) (05/5/2017 17:20)

Μέλη της Ε.Π.Σ. Πειραιά στα γήπεδα

*Τους παρακάτω αγώνες του Σαββατοκύριακου θα παρακολουθήσουν μέλη της Ε.Ε. και της Ε.Δ. της Ε.Π.Σ.ΠΕΙΡΑΙΑ ως εξής:

ΣΑΒΒΑΤΟ 6.5.2017

Α.Ε. ΝΕΑΠΟΛΗ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (ο κ. Χ. Μοιραδωράκης)

Α.Ο.ΚΑΣΤΕΛΛΑ- ΔΙΑΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ (ο κ. Λ. Κανδύλης)

ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ – Α.Ε. Μ.ΑΕΤΟΣ/ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ (ο κ. Ι. Σταματάτος)

ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ- ΔΑΦΝΗ (οι κ. Κ. Χολέβας - Ι. Σπάθας)

ΚΥΡΙΑΚΗ 7.5.2017

ΝΕΟΙ ΕΥΓΕΝΕΙΑΣ – ΝΕΟ ΙΚΟΝΙΟ (ο κ. Π. Λαπατάς)

Α.Σ. ΚΩΦΩΝ – ΠΟΣΕΙΔΩΝ Α.Σ.Χ. (ο κ. Ι. Χονδροκούκης)

Α.Ε. ΘΥΕΛΛΑ/ΑΧΙΛΛΕΑΣ- ΠΑΝΤΖΙΤΖΙΦΙΑΚΟΣ (ο κ. Μ. Συνοδινός)

Α.Ο.ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ – ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΑΛΗΣ  (ο κ. Ι. Ευδαίμων)

ΑΣΤΕΡΙΑ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ – ΝΕΟΙ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ  (ο κ. Σ. Πτερνέας)

ΑΝΩ ΝΕΑΠΟΛΗ – ΠΡΟΦ. ΗΛΙΑΣ  (ο κ. Απ. Μαρούλης)

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦΙΑΣ (ο κ.  Ι. Ποντίκης)

ΑΟΚ ΦΑΛΗΡΟΥ – ΦΙΛΑΘΛΟΙ (ο κ. Λ. Κανδύλης)

 

ΠΡΟΣΟΧΗ!!

Οι ομάδες που αναφέρονται ως τυπικά γηπεδούχες στους αγώνες κατάταξης, play-out, play-off, έχουν και τις τυπικές υποχρεώσεις ως γηπεδούχες ομάδες που αναφέρονται στον ΚΑΠ.

 

 

Αύριο Σάββατο οι Τελικοί του Παιδικού Πρωταθλήματος

Αύριο  Σαββάτο 6 Μαΐου 2017 στο ΔΑΚ Κορυδαλλού ,η Επιτροπή Υποδομών έχει προγραμματίσει τους αγώνες της Τελικής φάσης του Παιδικού πρωταθλήματος περιόδου 2016-2017.

Ο μικρός τελικός ανάμεσα σε ΠΗΓΑΣΟ ΑΓ. ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ και  ΑΕΤΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ θα ξεκινήσει στις 15.30 ενώ ο Μεγάλος Τελικός ανάμεσα σε ΑΤΡΟΜΗΤΟ ΠΕΙΡΑΙΑ και ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ Σ.Φ.Π. θα ξεκινήσει στις 17.45.

Αμέσως μετά θα ακολουθήσουν οι απονομές, ενώ θα τιμηθούν ακόμη οι πρωταθλήτριες ομάδες των 4 ομίλων της Β΄ Κατηγορίας του Παιδικού Πρωταθλήματος  Α.Ε.ΜΟΣΧΑΤΟΥ (1ος),  ΑΝΑΓ. ΜΟΣΧΑΤΟΥ (2ος),  Α.Ε. ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ (3ος), Α.Ο.ΙΩΝΙΚΟΣ (4ος).

 

 

Ενημέρωση για τους play-out, play-off, που ξεκινούν αυτό το Σαββατοκύριακο

 

A΄  KATHΓΟΡΙΑ –(2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ) PLAY-OUT

1η αγωνιστική (7/5/2017)

Α.Ε. ΘΥΕΛΛΑ/ΑΧΙΛΛΕΑΣ- ΠΑΝΤΖΙΤΖΙΦΙΑΚΟΣ  (γηπ. Δραπετσώνας)

Α.Ο.ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ – ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΑΛΗΣ  (γηπ. Ρέντη)

2η αγωνιστική (13/5/2017)

Α.Ε. ΘΥΕΛΛΑ/ΑΧΙΛΛΕΑΣ-Α.Ο.ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ

ΠΑΤΖΙΤΖΙΦΙΑΚΟΣ - ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΑΛΗΣ

3η αγωνιστική (17/5/2017)

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΑΛΗΣ – Α.Ε. ΘΥΕΛΛΑ/ΑΧΙΛΛΕΑΣ

ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ - ΠΑΝΤΖΙΤΖΙΦΙΑΚΟΣ 

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Α.Ε. ΘΥΕΛΛΑ/ΑΧΙΛΛΕΑΣ βαθμοί 3

2. Α.Ο.ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ   βαθμοί 2

3. ΠΑΝΤΖΙΤΖΙΦΙΑΚΟΣ   βαθμοί 1

........................................................

4. ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΑΛΗΣ    Βαθμοί  0

 

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ) PLAY-OUT

1η αγωνιστική  (Κυριακή 7/5/2017)

ΑΟΚ ΦΑΛΗΡΟΥ – ΦΙΛΑΘΛΟΙ ( γηπ. Νικαίας)

ΝΕΟΙ ΕΥΓΕΝΕΙΑΣ -ΝΕΟ ΙΚΟΝΙΟ (γηπ. Σιταποθηκών)

2η αγωνιστική  (Σαββάτο 13/5/2017)

ΑΟΚ ΦΑΛΗΡΟΥ –ΝΕΟΙ ΕΥΓΕΝΕΙΑΣ

ΦΙΛΑΘΛΟΙ- ΝΕΟ ΙΚΟΝΙΟ

3η αγωνιστική  (Τετάρτη 17/5/2017)

ΝΕΟ ΙΚΟΝΙΟ - ΑΟΚ ΦΑΛΗΡΟΥ

ΝΕΟΙ – ΕΥΓΕΝΕΙΑΣ - ΦΙΛΑΘΛΟΙ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΑΟΚ ΦΑΛΗΡΟΥ βαθμοί 3

2. ΝΕΟΙ ΕΥΓΕΝΕΙΑΣ  βαθμοί 2

3. ΦΙΛΑΘΛΟΙ  βαθμοί  1

.......................................

4. ΝΕΟ ΙΚΟΝΙΟ βαθμοί 0

 

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ) PLAY-OFF

1η αγωνιστική (Κυριακή 7/5/2017)

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦΙΑΣ( ΓΗΠ. Κορυδαλλου)

ΑΣΤΕΡΙΑ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ- ΝΕΟΙ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ( Χαραυγής)

2η αγωνιστική (Σαββάτο 13/5/2017)

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΑΣΤΕΡΙΑ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦΙΑΣ – ΝΕΟΙ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ

3η αγωνιστική (Τετάρτη 17/5/2017)

ΝΕΟΙ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ- ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

ΑΣΤΕΡΙΑ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ – ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦΙΑΣ

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ βαθμοί  3

...........................................................

2. ΑΣΤΕΡΙΑ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ βαθμοί   2

3. ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦΙΑΣ     βαθμοί  1

4. ΝΕΟΙ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ   βαθμοί  0

 

ΟΙ ΙΣΟΒΑΘΜΙΕΣ

Υπενθυμίζουμε ότι σε περιπτώσεις ισοβαθμιών στους αγώνες play-out, play-off, τα κριτήρια που ισχύουν βάση της προκήρυξης είναι:

1. Τα αποτελέσματα των μεταξύ τους αγώνων

2.Υπερισχύει η ομάδα που στην κανονική διάρκεια  του πρωταθλήματος τερμάτισε ψηλότερα.

 

Από το Γραφείο Τύπου & Δημοσίων Σχέσεων