ΤΡΥΦΩΝΑΣ
ΚΑΤΑΡΡΑΚΤΗΣ
Design-Metal
ΤΕΧΝΟΠΑΝ
ΑΜΕΘΥΣΤΟΣ1
ΑΜΕΘΥΣΤΟΣ2
Μπαλαφούτης Μπάλκερ
Hellenic Seaways
SUNLIFE
ΚΤΕΟ ΡΕΝΤΗ
maison de la perfumerie
GIVOVA ΣΠΗΛΙΟΣ
VERDE PAPAGALO
AGIOUTANTIS GROUP3
Κοινοπραξία Πλοίων Σαρωνικού
KIMBO CAFE
ΗΠΕΙΡΟΣ ΦΟΥΡΝΟΙ
Vodafone Σκούταρης
Έντυπο Καλογερόγιαννης
HEALTH ASSISTANCE

Επισκέπτες αυτή τη στιγμή:


Ανακοίνωση

Η Ε.Π.Σ.Πειραιά ενημερώνει (30.4.2018) (30/4/2018 17:06)

*Τα μέλη της Εκτελεστικής Επιτροπής της Ε.Π.Σ.ΠΕΙΡΑΙΑ, συγχαίρουν τα σωματεία  ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ & ΣΦΑΣ ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣ για την κατάκτηση του  πρωταθλήματος της Α΄ Κατηγορίας (1ος & 2ος  όμιλος αντίστοιχα) και την άνοδο στη Γ΄ Εθνική Κατηγορία.

Τα δύο σωματεία ως γνωστόν την ερχόμενη Κυριακή 6/5/2018 και ώρα 17.30 θα αναμετρηθούν στο γήπεδο “Π.ΣΑΛΠΕΑΣ” για την ανάδειξη της υπερπρωταθλήτριας ομάδας.

Τυπικά γηπεδούχος ομάδας αναδείχθηκε ο Ατρόμητος Πειραιά κατόπιν της κλήρωσης που έκανε η Επιτροπή - παρουσία του προπονητή του Αμπελακιακού κ. Αγγελάκη, και του εκπροσώπου του Ατρόμητου Πειραιά κ. Παπαδόπουλου.

 

*Τα μέλη της Ε.Ε. της Ε.Π.Σ.ΠΕΙΡΑΙΑ, συγχαίρουν τα σωματεία   Α.Ο.ΚΑΣΤΕΛΛΑ & ΑΠΟ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ για την κατάκτηση  του πρωταθλήματος της Β΄ Κατηγορίας (1ος & 2ος  όμιλος αντίστοιχα) και την άνοδο στην Α΄ Κατηγορία, καθώς και την  ΈΝΩΣΗ ΚΑΜΙΝΙΩΝ η οποία επικράτησε στα  play-off της Γ΄ Κατηγορίας και ανέρχεται στην Β΄ Κατηγορία.

 

*Oι αγώνες PLΑY-OFF της Α΄ Κατηγορίας θα διεξαχθούν  ως εξής:

 1η αγωνιστική:  5/5(Σαββάτο)

 2η αγωνιστική:  9/5(Τετάρτη)

 3η αγωνιστική:  13/5 (Κυριακή)

 *Oι αγώνες PLAY- OFF, PLAY OUT της Β΄ Κατηγορίας θα διεξαχθούν ως εξής:

 1η αγωνιστική:   6/5 (Κυριακή)

 2η αγωνιστική: 13/5 (Κυριακή)

 3η αγωνιστική: 16/5 (Τετάρτη)οι αγώνες για την άνοδο & 20/5 (Κυριακή) οι αγώνες για τον Υποβιβασμό.

 

ΟΙ ΕΙΔΙΚΕΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

Μετά την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας των πρωταθλημάτων Α΄ Β΄ Κατηγορίας οι ειδικές βαθμολογίες των PLAY-OFF, PLAY-OUT που θα ακολουθήσουν διαμορφώνονται ως εξής:

Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ (PLAY-OUT)

1.ΠΑΝΤΖΙΤΖIΦΙΑΚΟΣ/ΚΑΡΠΑΘΟΣ: 3

2. ΑΣΤΕΡΙΑ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ: 2

3. Α.Ε.ΘΥΕΛΛΑ/ΑΧΙΛΛΕΑΣ: 1

………………………………………………………

4. Α.Ε. Μ.ΑΕΤΟΥ/ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ: 0

* Η Α.Ε. ΘΥΕΛΛΑ/ΑΧΙΛΛΕΑΣ και η Α.Ε. Μ.ΑΕΤΟΥ/ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ισοβάθμησαν στην 13η θέση της βαθμολογίας, οι 2 ομάδες έχουν μεταξύ της 1-1, 0-0, όμως η Α.Ε. ΘΥΕΛΛΑ/ΑΧΙΛΛΕΑΣ υπερτερεί έχοντας καλύτερο συνολικό συντελεστή τερμάτων στην βαθμολογία με  -28  έναντι -41 της Α.Ε. Μ.ΑΕΤΟΥ/ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ (PLAY-OUT)

1. Α.Σ. ΠΟΝΤΙΩΝ: 3

2. Α.Ο.ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ: 2

3. Α.Ε. ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ: 1

…………………………………………

4. ΝΙΚΗ ΡΕΝΤΗ: 0

 

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

1ος ΟΜΙΛΟΣ-ΑΝΟΔΟΥ (PLAY-OFF)

1. ΝΕΟΙ ΕΥΓΕΝΕΙΑΣ: 3

……………………………………….

2. ΔΙΑΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ: 2

3. Α.Ε. ΝΙΚΑΙΑ: 1

4.ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ: 0

ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΥ(PLAY-OUT)

1.ΑΣΤΕΡΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ: 3

2.ΑΝΩ ΝΕΑΠΟΛΗ: 2

3. ΑΡΜΕΝΙΚΗ: 1

……………………………………………

4. ΛΕΟΝΤΕΣ: 0

 

2ος  ΟΜΙΛΟΣ- ΑΝΟΔΟΥ(PLAY-OFF)

1.ΑΝΑΓ. ΜΟΣΧΑΤΟΥ: 3

……………………………………………

2. ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ: 2

3. ΑΟΚ ΦΑΛΗΡΟΥ: 1

4. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ: 0

Ο ΑΟΚ ΦΑΛΗΡΟΥ και ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ισοβάθμησαν στην 4η θέση της βαθμολογίας με 48 βαθμούς, όμως ο ΑΟΚ ΦΑΛΗΡΟΥ  υπερτερεί στα μεταξύ τους παιχνίδια (2-1, 2-2).

 

ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΥ(PLAY-OUT)

1.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ: 3

2. ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ: 2

3. ΣΠΙΘΑ: 1

………………………………………………

4. ΣΑΛΑΜΙΝΟΜΑΧΟΙ: 0

Ο ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ και ο ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ισοβάθμησαν στην 10η θέση της βαθμολογίας με 25 βαθμούς, όμως ο ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ  υπερτερεί στα μεταξύ τους παιχνίδια (1-1, 2-0).

 

 

Η Επιτροπή Διοργάνωσης Πρωταθλημάτων Υποδομών ενημερώνει

Το ερχόμενο Σαββάτο 5/5/2018 στο γήπεδο «ΑΓΕΤ ΧΑΡΑΥΓΗΣ» θα πραγματοποιηθούν  οι Τελικοί αγώνες του Εφηβικού Πρωταθλήματος Ε.Π.Σ. Πειραιά περιόδου 2017-2018 με το πρόγραμμα έχει ως εξής:

ΩΡΑ 16.30: Μικρός Τελικός (Α.Ε. ΜΟΣΧΑΤΟΥ – Α.Ε.ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ)

ΩΡΑ 18.30: Μεγάλος Τελικός (ΑΠΟ ΑΕΤΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ Ο.Φ.Π.Φ)

ΩΡΑ 20.30: ΑΠΟΝΟΜΕΣ

 

Από το Γραφείο Τύπου και Δημοσίων Σχέσεων