EMPIRE BARBERSHOP
Design-Metal
ΤΡΥΦΩΝΑΣ
ΚΑΤΑΡΡΑΚΤΗΣ
ΑΜΕΘΥΣΤΟΣ1
ΗΠΕΙΡΟΣ ΦΟΥΡΝΟΙ
ΤΕΧΝΟΠΑΝ
ΑΜΕΘΥΣΤΟΣ2
VERDE PAPAGALO
Κοινοπραξία Πλοίων Σαρωνικού
ΚΤΕΟ ΡΕΝΤΗ
Έντυπο Καλογερόγιαννης
Vodafone Σκούταρης
HEALTH ASSISTANCE

Επισκέπτες αυτή τη στιγμή:


Ανακοίνωση

Η Ε.Π.Σ.Πειραιά ενημερώνει (6.5.2019) (06/5/2019 15:44)

 

Το Σαββάτο 11 Μαΐου και ώρα 17.30 στο γήπεδο Π. Σαλπέας  θα διεξαχθεί ο αγώνας για την ανάδειξη  της Υπερπρωταθλήτριας ομάδας ανάμεσα στον ΕΡΜΗ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΎ και την Α.Ε. ΜΟΣΧΑΤΟΥ

Γηπεδούχος  ομάδα κατόπιν κλήρωσης που πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της Ε.Π.Σ.Π. είναι ο ΕΡΜΗΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΎ, ενώ  γηπεδούχος ομάδας στον αγώνα για  την ανάδειξη της Τριταθλήτριας ομάδας μεταξύ Α.Ο.ΚΑΡΑΒΑ- Α.Ε. ΧΑΡΑΥΓΗ/ΑΣΤΕΡΑΣ είναι ο Α.Ο.ΚΑΡΑΒΑΣ.

 

*Το Σαββάτο 11 Μαΐου θα διεξαχθούν επίσης οι αγώνες της 1ης αγωνιστικής των play-out του 2ου ομίλου της Α΄ Κατηγορίας και οι αγώνες της 1ης αγωνιστικής  των play-off  της Γ΄ Κατηγορίας.

Αναλυτικά το πλήρες πρόγραμμα όλων των αγώνων θα γνωστοποιηθεί  αύριο Τρίτη από την Επιτροπή Πρωταθλήματος.

 

*Να σημειωθεί ότι δεν θα διεξαχθούν οι αγώνες play-out (υποβιβασμού) στον 1ο όμιλο της Β΄ Κατηγορίας, αφού λόγω του υποβιβασμού ΟΔΗΓΗΤΡΙΑΣ και Α.Ε. ΝΙΚΑΙΑΣ, δεν έχουν καμιά σημασία.

 

ΕΙΔΙΚΕΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΙΣΟΒΑΘΜΙΩΝ

Οι ειδικές βαθμολογίες των αγώνων play-off, play-out και οι περιπτώσεις ισοβαθμιών σε Α΄ Β΄ Γ΄ Κατηγορίας είναι οι εξής:  

Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  - 1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

1. ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ – βαθμοί 3

2. ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ  - βαθμοί 2

…………………………………………….................

3. Α.Ε.ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - Βαθμοί 1

4. ΗΦΑΙΣΤΟΣ - Βαθμοί 0

*Η Καστέλλα και ο Α.Ο. Κορυδαλλός ισοβάθμισαν στην 10η θέση της βαθμολογίας με 28 βαθμούς, στα μεταξύ τους παιχνίδια έχουν από μια νίκη με τέρματα 2-1 και  υπερτερεί η Καστέλλα με καλύτερο συνολικό συντελεστή τερμάτων 24-38, έναντι  25 – 40 του Α.Ο. Κορυδαλλού.

 

Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  - 2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

1. ΚΥΠΡΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ - Βαθμοί 3

2. ΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - Βαθμοί 2

.......................................................................

3. ΑΝΑΓ. ΜΟΣΧΑΤΟΥ - Βαθμοί 1

4. ΔΟΞΑ ΠΕΙΡΑΙΑ - Βαθμοί  0

*Η Κύπρος Κορυδαλλού κι ο Παννεαπολικός ισοβάθμησαν στην 9η θέση της βαθμολογίας με 27 βαθμούς, όμως ο Παννεαπολικός υπερτερεί έχοντας μια νίκη  2-0 και μια ισοπαλία έναντι της Κύπρου Κορυδαλλού.

 

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ   - 1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ (play-off ανόδου)

1. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ - Βαθμοί 3

………………………………………………………………….

2. ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΑΛΗΣ - Βαθμοί 2

…………………………………………………………………..

3. ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ - Βαθμοί  1

4. ΝΕΟΙ ΕΥΓΕΝΕΙΑΣ – Βαθμοί 0

*Οι Νέοι Ευγενείας και ο Αστέρας Νικαίας ισοβάθμισαν στην 5η θέση με 49 βαθμούς, όμως οι Νέοι Ευγενείας υπερτερούν του Αστέρα Νικαίας έχοντας από μια νίκη 4-1 και 2-3 ο Αστέρας Νικαίας.

*Οι αγώνες play-out  αυτού του ομίλου δεν  διεξάγονται, αφού υποβιβάζονται απευθείας η ΟΔΗΓΗΤΡΙΑ και η Α.Ε.ΝΙΚΑΙΑ

 

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ   2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ (play-off ανόδου)

1. ΕΝΩΣΗ ΚΑΜΙΝΙΩΝ – Βαθμοί 3

...............................................................................

2. ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – Βαθμοί 2

...............................................................................

3. ΑΟΚ ΦΑΛΗΡΟΥ – Βαθμοί 1

4. ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ - Βαθμοί   0

 

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (play-out  - υποβιβασμού)

1. ΠΑΝΤΖΙΤΖΙΦΙΑΚΟΣ/ΚΑΡΠΑΘΟΣ -  Βαθμοί 3

2. ΝΕΟ ΙΚΟΝΙΟ – Βαθμοί 2

3. ΠΑΝΦΑΛΗΡΙΚΟΣ – Βαθμοί 1

....................................................................................

4. ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦΙΑΣ – Βαθμοί 0

*Νέο Ικόνιο και Πανφαληρικός ισοβάθμισαν στην 11η θέση με 21 βαθμούς, όμως υπερτερεί το Νέο Ικόνιο του Πανφαληρικού έχοντας 2 νίκες  με σκορ 2-1.

 

Γ΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (play-off ανόδου)

1. ΣΑΛΑΜΙΝΟΜΑΧΟΙ - Βαθμοί 3

……………………………………………………

2. ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ - Βαθμοί 2

3. Α.Ε. ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ - Βαθμοί  1

4. ΜΙΘΡΙΔΑΤΗΣ - Βαθμοί 0

* Η Α.Ε. Σαλαμίνας  και ο Μιθριδάτης ισοβαθμούν στην 5η θέση με 38 βαθμούς, οι δύο ομάδες έχουν από μια  νίκη 1-0, και 1-2, όμως υπερτερεί η Α.Ε. Σαλαμίνας με συνολικό καλύτερο συντελεστή τερμάτων η Α.Ε. Σαλαμίνας 44-28, έναντι 43 -33 του Μιθριδάτη.

 

Από το Γραφείο Τύπου και Δημοσίων Σχέσεων