Design-Metal
ΚΑΤΑΡΡΑΚΤΗΣ
ΤΡΥΦΩΝΑΣ
EMPIRE BARBERSHOP
ΑΜΕΘΥΣΤΟΣ1
ΤΕΧΝΟΠΑΝ
ΗΠΕΙΡΟΣ ΦΟΥΡΝΟΙ
ΑΜΕΘΥΣΤΟΣ2
GIVOVA ΣΠΗΛΙΟΣ
Κοινοπραξία Πλοίων Σαρωνικού
VERDE PAPAGALO
maison de la perfumerie
ΚΤΕΟ ΡΕΝΤΗ
Έντυπο Καλογερόγιαννης
Vodafone Σκούταρης
HEALTH ASSISTANCE

Επισκέπτες αυτή τη στιγμή:


Ανακοίνωση

Η Ε.Π.Σ.Πειραιά ενημερώνει (6.5.2019) (06/5/2019 15:44)

 

Το Σαββάτο 11 Μαΐου και ώρα 17.30 στο γήπεδο Π. Σαλπέας  θα διεξαχθεί ο αγώνας για την ανάδειξη  της Υπερπρωταθλήτριας ομάδας ανάμεσα στον ΕΡΜΗ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΎ και την Α.Ε. ΜΟΣΧΑΤΟΥ

Γηπεδούχος  ομάδα κατόπιν κλήρωσης που πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της Ε.Π.Σ.Π. είναι ο ΕΡΜΗΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΎ, ενώ  γηπεδούχος ομάδας στον αγώνα για  την ανάδειξη της Τριταθλήτριας ομάδας μεταξύ Α.Ο.ΚΑΡΑΒΑ- Α.Ε. ΧΑΡΑΥΓΗ/ΑΣΤΕΡΑΣ είναι ο Α.Ο.ΚΑΡΑΒΑΣ.

 

*Το Σαββάτο 11 Μαΐου θα διεξαχθούν επίσης οι αγώνες της 1ης αγωνιστικής των play-out του 2ου ομίλου της Α΄ Κατηγορίας και οι αγώνες της 1ης αγωνιστικής  των play-off  της Γ΄ Κατηγορίας.

Αναλυτικά το πλήρες πρόγραμμα όλων των αγώνων θα γνωστοποιηθεί  αύριο Τρίτη από την Επιτροπή Πρωταθλήματος.

 

*Να σημειωθεί ότι δεν θα διεξαχθούν οι αγώνες play-out (υποβιβασμού) στον 1ο όμιλο της Β΄ Κατηγορίας, αφού λόγω του υποβιβασμού ΟΔΗΓΗΤΡΙΑΣ και Α.Ε. ΝΙΚΑΙΑΣ, δεν έχουν καμιά σημασία.

 

ΕΙΔΙΚΕΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΙΣΟΒΑΘΜΙΩΝ

Οι ειδικές βαθμολογίες των αγώνων play-off, play-out και οι περιπτώσεις ισοβαθμιών σε Α΄ Β΄ Γ΄ Κατηγορίας είναι οι εξής:  

Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  - 1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

1. ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ – βαθμοί 3

2. ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ  - βαθμοί 2

…………………………………………….................

3. Α.Ε.ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - Βαθμοί 1

4. ΗΦΑΙΣΤΟΣ - Βαθμοί 0

*Η Καστέλλα και ο Α.Ο. Κορυδαλλός ισοβάθμισαν στην 10η θέση της βαθμολογίας με 28 βαθμούς, στα μεταξύ τους παιχνίδια έχουν από μια νίκη με τέρματα 2-1 και  υπερτερεί η Καστέλλα με καλύτερο συνολικό συντελεστή τερμάτων 24-38, έναντι  25 – 40 του Α.Ο. Κορυδαλλού.

 

Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  - 2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

1. ΚΥΠΡΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ - Βαθμοί 3

2. ΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - Βαθμοί 2

.......................................................................

3. ΑΝΑΓ. ΜΟΣΧΑΤΟΥ - Βαθμοί 1

4. ΔΟΞΑ ΠΕΙΡΑΙΑ - Βαθμοί  0

*Η Κύπρος Κορυδαλλού κι ο Παννεαπολικός ισοβάθμησαν στην 9η θέση της βαθμολογίας με 27 βαθμούς, όμως ο Παννεαπολικός υπερτερεί έχοντας μια νίκη  2-0 και μια ισοπαλία έναντι της Κύπρου Κορυδαλλού.

 

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ   - 1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ (play-off ανόδου)

1. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ - Βαθμοί 3

………………………………………………………………….

2. ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΑΛΗΣ - Βαθμοί 2

…………………………………………………………………..

3. ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ - Βαθμοί  1

4. ΝΕΟΙ ΕΥΓΕΝΕΙΑΣ – Βαθμοί 0

*Οι Νέοι Ευγενείας και ο Αστέρας Νικαίας ισοβάθμισαν στην 5η θέση με 49 βαθμούς, όμως οι Νέοι Ευγενείας υπερτερούν του Αστέρα Νικαίας έχοντας από μια νίκη 4-1 και 2-3 ο Αστέρας Νικαίας.

*Οι αγώνες play-out  αυτού του ομίλου δεν  διεξάγονται, αφού υποβιβάζονται απευθείας η ΟΔΗΓΗΤΡΙΑ και η Α.Ε.ΝΙΚΑΙΑ

 

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ   2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ (play-off ανόδου)

1. ΕΝΩΣΗ ΚΑΜΙΝΙΩΝ – Βαθμοί 3

...............................................................................

2. ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – Βαθμοί 2

...............................................................................

3. ΑΟΚ ΦΑΛΗΡΟΥ – Βαθμοί 1

4. ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ - Βαθμοί   0

 

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (play-out  - υποβιβασμού)

1. ΠΑΝΤΖΙΤΖΙΦΙΑΚΟΣ/ΚΑΡΠΑΘΟΣ -  Βαθμοί 3

2. ΝΕΟ ΙΚΟΝΙΟ – Βαθμοί 2

3. ΠΑΝΦΑΛΗΡΙΚΟΣ – Βαθμοί 1

....................................................................................

4. ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦΙΑΣ – Βαθμοί 0

*Νέο Ικόνιο και Πανφαληρικός ισοβάθμισαν στην 11η θέση με 21 βαθμούς, όμως υπερτερεί το Νέο Ικόνιο του Πανφαληρικού έχοντας 2 νίκες  με σκορ 2-1.

 

Γ΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (play-off ανόδου)

1. ΣΑΛΑΜΙΝΟΜΑΧΟΙ - Βαθμοί 3

……………………………………………………

2. ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ - Βαθμοί 2

3. Α.Ε. ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ - Βαθμοί  1

4. ΜΙΘΡΙΔΑΤΗΣ - Βαθμοί 0

* Η Α.Ε. Σαλαμίνας  και ο Μιθριδάτης ισοβαθμούν στην 5η θέση με 38 βαθμούς, οι δύο ομάδες έχουν από μια  νίκη 1-0, και 1-2, όμως υπερτερεί η Α.Ε. Σαλαμίνας με συνολικό καλύτερο συντελεστή τερμάτων η Α.Ε. Σαλαμίνας 44-28, έναντι 43 -33 του Μιθριδάτη.

 

Από το Γραφείο Τύπου και Δημοσίων Σχέσεων